İşinin ehli, uzman kadromuzla 7/24 yanınızdayız!

Ecrin Sigorta

İletişim

+90 530 526 08 98

Işıkkent Mh. 264 Cad. N:6 ISPARTA

destek@ecrinsigorta.com

Hasar Anında Neler Yapılmalı

Tüm acil yardım talepleriniz için +90 (530) 526 08 98 no.lu Çağrı Merkezi hattımızı arayabilirsiniz.

Sigorta poliçesi ile teminat altına alınmış varlıklarınızda poliçede belirtilen riziko kapsamında hasar meydana gelmesi durumunda;

Acil Yol Yardım, Acil Konut Yardım ve Acil İşyeri Yardım talepleriniz için 7/24 hizmet veren +90(530) 526 08 98 no.lu acil yardım hattımızı arayabilirsiniz.

Hasar ihbarı ve diğer hizmetlerimiz için 7 gün hizmet veren Çağrı Merkezi numaramız olan +90(530) 526 08 98 hattımızdan şirketimize ulaşarak hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

İhbar anında müşteri temsilcimize aşağıda belirtilen bilgilerin iletilmesi gerekmektedir.

  • Poliçe numarası
  • Sigortalı isim ve/veya ünvanı
  • Sigortalının T.C. Kimlik No’su / Vergi No’su
  • Hasar tarihi
  • Hasar saati
  • Hasar yeri
  • Hasarın mahiyeti
  • Tahmini hasar miktarı
  • Başvuru sahibi/sahiplerinin irtibat numaraları
  • Ekspertiz yapılacak rizikonun açık adresi ve irtibat numaraları

Hasar dosyanızın açılmasına müteakip dosya numaranız, eksper görevlendirilmiş ise eksperin adı soyadı ve iletişim bilgileri cep telefonunuza SMS yolu ile gönderilecektir. Hasar dosyanız sonuçlanıncaya kadar sizin için belirlenmiş hasar dosya numarasıyla işlemlerinizi +90(850) 202 20 20 numaralı telefon hattımızdan ve web sayfamızda yer alan hasar dosya sorgulama adımından takip edebilirsiniz.

Araç hasarlarınızda sizlere sağlamış olduğumuz anlaşmalı servis avantajlarından yararlanmak için web sayfamızda yer alan anlaşmalı servisler linkinden en yakın anlaşmalı servise başvurabilirsiniz.

Sigortalı veya sigorta ettiren, poliçede belirtilen rizikolardan birinin gerçekleşmesi halinde hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunmalı ve sigortalı değilmişçesine hareket ederek hasardan haberdar olur olmaz hasarı azaltıcı her türlü tedbirleri almalıdır.

Ayrıca, hasarın meydana geliş nedeninin bilinebilmesi ve buna ilişkin deliller ile rücu hakkının kullanılmasına yararlı gerekli bilgi ve belgeleri sigortacıya veya sigortacının yetkili kıldığı temsilcilerine gecikmeksizin temin etmeli, bu kişilerin sigorta kapsamında yer alan şeylerde ve bunlara ilişkin belgeler üzerinde yapacakları araştırma ve incelemelere izin vermeli, sigorta konusu riziko ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri var ise bunları sigortacıya bildirmelidir.

Author

yonetici